تبلیغات
هر كس فكرش به جایى نرسد و راه تدبیر بر او بسته شود، كلیدش مداراست. امام حسین علیه السلام صالحین مسجدالزهرا (سلام الله علیها) باباكوهی - كشكول
صالحین مسجدالزهرا (سلام الله علیها) باباكوهی
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : محمدصالح روزبه
نظرسنجی
كدام یك از موضوعات زیر جهت بحث و تبادل نظر در حلقه های "دی ماه" را پیشنهاد می دهید؟

علم و عمل 

مبلغ و دعوت كننده باید مؤمن به آن چیزی باشد كه دیگران را بدان دعوت می‌كند. دل او به آن چه می­گوید باید آرام باشد. دل می­تواند دل را هدایت كند. دعوت و تبلیغ ما هنگامی مؤثر است كه نشأت گرفته از درون باشد و این، نیاز به ایمانی دارد كه در جان آدمی ریشه دوانده است. بنابراین این یك هشدار است برای دست اندركاران این امر  كه  اگر  باوری راستین عامل حركتشان نباشد نخواهند توانست در دیگران نفوذ كنند.

 امام صادق(ع) نیز ضرورت مطابقت قول و فعل عالمان و واعظان را اینگونه بیان فرموده است: «اگر عالم و دانشمند به علم خود عمل نكند، موعظه و اندرز او از دلها می­لغزد، آن چنان كه باران از روی سنگ صاف و نشیب­های لغزنده كوه صفا لغزان است.»

پس نتیجه میگیریم قبل از تبلیغ و ارائه بحث ، باید خودمان مطالبی را كه میخواهیم در حلقه ها طرح كنیم را كاملا چندبار مطالعه و درك كرده باشیم تا اعضاء حلقه و متربیان از دل بپذیرند و تاثیر نماید . اینجوری خدا هم در تاثیرگذاری مطالب و توفیق به عمل كردن به آن ها را هم شامل حالمان می فرماید .

-------------------------------------------------------------------------------------------

سرباز مسجد

در تربیت چند چیز شرط است: یكی چشم به چشم بودن و نكته بعدی محبت و تقدس.» توجه به این امر لازم است كه هدف ما آنهایی هستند كه نماز نمی­خوانند و یا به مسجد نمی­روند و می­خواهیم به نماز و مسجد دعوتشان كنیم، برای آنها باید برنامه داشته باشیم و یكی از برنامه­های مهم ارتباط مستقیم است و افرادی كه مؤمن به نماز و علاقه­مند به توسعه فرهنگ نماز و مسجد هستند می­توانند بهترین سرباز این جبهه و میدان باشند.»  

بنابراین در این زمینه می­پذیریم كه تربیت باید نفس به نفس باشد، جوان به جوان، جوان­های نماز خوان و مسجدی می­توانند جوان­های دیگر را جذب مسجد بكنند و همسالان خودشان را به پای نماز بیاورند.» البته لازم است امام جماعت مساجد، متولیان امور مساجد، تبلیغات اسلامی و...  آموزش­ها و توصیه­های لازم و ضروری را به جوانان نماز خوان و مسجد ارایه دهند در همین راستا آقای قرائتی نیز مسأله گفتگوی چهره به چهره را مهم می­داند و توصیه می­كند كه مدیران مدارس امر به معروف را تن به تن انجام دهند. روزی یكی دو تا از بچه­ها را دعوت كنند و خصوصی با آنها حرف بزنند. گفتگوی هر مدیری با یك یا دو دانش آموز در مدرسه، تأثیرش خیلی بیشتر از صحبت­های عمومی است.

پس نتیجه میگیریم ، بك افسر لایق برای تبلیغ دین اسلام نباید فقط به شركت كردن خود در نماز جماعت در مسجد اكتفا كند بلكه باید برای سعادت و رشد دیگر هم نوعان خود هم  تلاش و تبلیغ نماید . 

امکانات جانبی

PartTools.ir

تاریخ روز
پیج رنک گوگل مهدویت امام زمان (عج)
آقایـــے ڪــه یـــادش نبــــودم در قُنـــوت سحــرش یـــادم ڪــرد …
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای صالحین مسجدالزهرا (سلام الله علیها) باباكوهی محفوظ است