تبلیغات
هر كس فكرش به جایى نرسد و راه تدبیر بر او بسته شود، كلیدش مداراست. امام حسین علیه السلام صالحین مسجدالزهرا (سلام الله علیها) باباكوهی - سرور 'وایبر' در اسرائیل است
صالحین مسجدالزهرا (سلام الله علیها) باباكوهی
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : محمدصالح روزبه
نظرسنجی
كدام یك از موضوعات زیر جهت بحث و تبادل نظر در حلقه های "دی ماه" را پیشنهاد می دهید؟

سرور 'وایبر' در اسرائیل است
برخی آگاهی ندارند كه سرور خاص نرم‌افزار وایبر در داخل اسرائیل قرار دارد و متأسفانه به‌كارگیری رایگان آن به دلیل سهولت استفاده‌اش در تلفن همراه میان مصری‌ها و دیگركشورهای عربی و اسلامی رواج یافته است.

به گزارش شاخص به نقل از گروه بین‌الملل مشرق - در این اواخر عملیات جاسوسی آمریكا از فرانسه افكار عمومی جهان را برانگیخت و سوال های زیادی را درباره نقض حریم خصوصی افراد در عرصه ارتباطات و اشكال مختلف اش اعم از طریق تلفن، ایمیل، سایت های اجتماعی و كامپیوترهای شخصی شركت ها و افراد ایجاد كرد. روزنامه های فرانسوی عملیات جاسوسی و راه های به كار رفته توسط دولت آمریكا را افشا كردند، از جمله روش هایی كه طی آنها آژانس امنیت ملی آمریكا اقدام به كارگذاری و به كارگیری برنامه های شنود در برخی از دستگاه های كامپیوتری نموده است.

این گونه ارتباطات در آمریكا «یو اس 3136» نامیده می شوند.

روزنامه های فرانسوی اعلام كردند: ابزارهای به كار رفته برای جاسوسی از دیپلمات های فرانسوی در آمریكا شامل برنامه های «هایلندز» برای دزدی از سیستم های كامپیوتری از طریق شنود از راه دور، «فا گراند» برای دریافت اطلاعات از صفحات الكترونیكی و «بی بی اكس» كه برای انتقال بحث ها و مكالمات دیپلمات های فرانسوی ها به کار می رفت می باشند.

روزنامه های فوق تأكید می كنند: این تكنولوژی های پیشرفته در دستگاه های اطلاعاتی كشورهای دیگر شناخته شده اند، اما آژانس امنیت ملی آمریكا دارای ابزارهای خاصی است.

برحسب اعلام شركت های ارتباطات جهانی اغلب نرم افزارهای تلفن ها و كامپیوترها از آمریكا از طریق توافقنامه حمایت از حریم خصوصی و رعایت شروط آن مدیریت می شود، شروطی كه برای استفاده برنامه ها در تلفن همراه موافقت با آنها ضروری است.

از جمله برنامه هایی كه در دورة اخیر معروف شده است، برنامه «وایبر» است كه مصری ها در ارتباطات تلفنی بین المللی آن را به كار گرفتند. برخی ها از این مسأله آگاهی ندارند كه سرور خاص آن در اسرائیل قرار دارد بنابراین به كارگیری رایگان آن به دلیل سهولت استفاده اش در تلفن همراه میان مصری ها و نزدیكان شان در كشورهای عربی و خارجی رواج یافت.روشن است كه جهان عرب بزرگ ترین بازار تولیدات آمریكایی است امری كه از طریق آن می توان آن چه را كه در میان مردم عرب رخ می دهد به تصویر كشید و با تمام جزئیات به آمریكا منتقل ساخت. پایگاه «العیدید» قطر مركزی برای انتقال اطلاعات و ارتباط با پروژه اطلاعاتی «گلوبال نت ورك» است.

این ارتباط از سال 1995 میلادی میان قطر و آمریكا برقرار است به طوری كه قطر 27 ساختمان را برای نگهداری سیستم ها بنا كرد. نیروهای آمریكا در حالی آماده حمله به عراق می شدند كه در بخشی از منطقه مهم ترین زیرساخت نظامی آمریكایی قرار داشت.

پایگاه العیدید دارای طولانی ترین و با شكوه ترین سالن ها در منطقه است و تحقیقات ثابت كرده كه قطر بیش از 400 میلیون دلار برای ایجاد پایگاه هایی همچون العیدید و ... در ازای حمایت نظامی آمریكا از آن در برابر كشورهای حوزه خلیج فارس هزینه كرده است.

همچنین یكی از اسناد سری منتشر شده توسط سایت ویكی لیكس نشان داد كه شركت بین المللی متخصص در نظارت بر ارتباطات و پیام ها به نظام حكومتی بحرین جهت دستگیری فعالان و خبرنگاران كمك كرده است.سایت ویكی لیكس اسنادی را ارائه كرده كه نشان دهنده فعالیت ده‌ها شركتی است كه به دولت ها برنامه های الكترونیكی پیشرفته را جهت جاسوسی از شهروندان و نظارت بر كاربران اینترنت از جمله در بحرین ارائه می كنند. تحقیقات ویكی لیكس نشان داده شركت "Trovicor" به مقامات بحرینی در راستای دستگیری فعالان و روزنامه نگاران كمك كرده است.

این شركت، خدماتی را در راستای افشای ارتباطات تلفنی، پیام های اینترنتی و ارتباطات اینترنتی مثل اسكایپ و ... ارائه می كند. اسناد حاوی اطلاعاتی از بسیاری از شركت های غربی اند كه خدمات و برنامه هایی را درباره «افشای قانونی» اطلاعات، كنترل و نظارت گسترده، نظارت بر شبكه های الكترونیكی، جاسوسی در بخش های ارتباطات و پیام های الكترونیكی و دستگاههای جاسوسی ارائه می كنند.

در اثنای انقلاب لیبی اخباری درباره كمك شركت اسرائیلی كه «گلوبال سی اس تی» نام دارد جهت به كارگیری تعدادی از سربازان مزدور در راستای مقابله با انقلابیون لیبی منتشر شد. در عمل این شركت قبل از انقلاب با نظام لیبی همكاری می كرد، اما ادله ای درباره این گونه همكاری در اثنای انقلاب وجود ندارد.

"دیلما روسف"، رئیس جمهوری برزیل نیز طی سخنرانی در سازمان ملل اعلام كرد که كشورش در معرض عملیات هک و افشا توسط «شبكه جاسوسی جهانی» قرار گرفته است. او افزود: اطلاعات استراتژیك اقتصادی و تجاری هدف عملیات جاسوسی فوق بوده است و این گونه بازی با منافع سایر كشورها لطمه به اصولی تلقی می شود كه بر روابط میان ملت های دوست حكمفرما است.سخنرانی او یك هفته پس از لغو سفر برنامه ریزی شده اش به آمریكا در پی مطرح شدن سلسله ای از ادعاها درباره میزان و حجم برنامه های جاسوسی آمریكا انجام شد.

روسف توجیهات مطرح شده توسط آمریكا از جمله این كه هدف از افشای اطلاعات محافظت از كشورها در برابر تروریسم است را رد كرد و گفت: "جناب رئیس، برزیل می داند كه چگونه از خود محافظت كند".

همچنین آژانس امنیت ملی آمریكا توانست پست الكترونیكی "فیلیپ كالدرون"، رئیس جمهوری سابق مكزیك را هك كند، اقدامی كه به آژانس جهت دستیابی به گزارش به طور كلی سری ماه می 2010 كمك كرد، گزارشی كه حاوی اطلاعات دیپلماتیك ، اقتصادی وارتباطات مرتبط با نظام سیاسی مكزیك و ثبات داخلی بود.

همچنین آژانس در تابستان 2012 توانست ارتباطات میان "انریکه بینا نیتو"، كاندیدای ریاست جمهوری در آن زمان و 9 تن از معاونان نزدیك او را تحت كنترل قرار دهد. به طوری كه آژانس فوق توانست به حدود 85 هزار پیام متنی خاص كه مربوط به نزدیكان بینا نیتو رئیس جمهور قبلی مكزیك بود دسترسی یابد.

در سایه این اتفاقات زیاد، تكراری و خطرناك حیرت و نگرانی جهانی در بعد افراد و دولت‌ها درباره هك شدن حریم خصوصی برانگیخته شد، زیرا این امر شامل دقیق ترین مسائل خصوصی و فردی و ورود به پایگاههای اطلاعاتی و اسرار دولت ها و همچنین ارتباطات تلفنی می شود.

همچنین در این اواخر برخی از خبرگزاری ها از وجود دستگاه های بسیار دقیق در سیستم عامل هواپیماهای تولید شده آمریكایی مثل F16 و F15 و سایر تولیدات پیشرفته جنگی خبر داده اند، سامانه‌ای كه از طریق آن می توان هواپیما را از كار انداخت و از كادرش پس از فروش به هر كشوری جاسوسی كرد.در این جا این سوال مطرح می شود كه تكنولوژی، دوست انسان است یا دشمن او. در این اواخر جهان شاهد جهش های پی در پی در عرصه تحولات فناوری به خصوص در عرصه ارتباطات بوده است و در عمل جهان تبدیل به دهكده ای كوچك شده است اما روشن است كه این فناوری در راستای آسایش انسان نیست، بلكه عامل بدبختی اوست.

در حالی كه آمریكا در عرصه ارتباطات تلفنی در كشورهایی مثل فرانسه، آلمان و سایر كشورهای دوستش اقدام به جاسوسی می كند و چه بسا این فناوری و توانایی را دارد تا این گونه عملیات ها را كشف و از آنها پیشگیری كند. نكته قابل تأكید این كه آمریكا این گونه عملیات ها را به آسانی و به طور گسترده در كشورهای خاورمیانه از جمله مصر پس از انقلاب 25 ژانویه 2011 اجرا می كند. برخی معتقدند، آمریكا از مخالفان و رسانه ای ها جاسوسی می كند و هزاران مورد از مكالمات تلفنی و پیام های الكترونیكی را مورد تجسس قرار می دهد.

سوال این است كه چگونه می توان با این امر مقابله كرد آن هم در زمانی كه آمریكا از اقدامات و جاسوس های فوق حمایت می كند و آن را به عنوان اقدامی عادی توجیه می كند كه تمامی كشورها آن را انجام می دهند.نوع مطلب : حلقه عام، 
برچسب ها : viber، وایبر، سرور، جاسوسی،
لینک های مرتبط :
محمدصالح روزبه
یکشنبه 15 دی 1392
دوشنبه 12 تیر 1396 11:38 ق.ظ
Ridiculous quest there. What happened after? Thanks!
پنجشنبه 14 اردیبهشت 1396 01:56 ق.ظ
I visit each day some sites and sites to read articles,
but this web site gives quality based articles.
جمعه 18 فروردین 1396 06:17 ب.ظ
I used to be able to find good info from your articles.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
امکانات جانبی

PartTools.ir

تاریخ روز
پیج رنک گوگل مهدویت امام زمان (عج)
آقایـــے ڪــه یـــادش نبــــودم در قُنـــوت سحــرش یـــادم ڪــرد …
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای صالحین مسجدالزهرا (سلام الله علیها) باباكوهی محفوظ است